Letní atmosféra thajského ostrova Samui

Kdysi zde býval opravdový ráj. Ovšem v dnešní době je zde stále více a více turistů, kteří se chtějí kochat kulturou, přírodou, a hlavně se koupat v tyrkysovém moři ve zdejších zálivech.
ostrov Samui

Ostrov patří několika klanům

Není tomu ani třicet let, co byl ostrov až na domorodce, kteří si ostrov rozdělili mezi sebe do několika částí, na níž byl náčelníkem vždy jeden člověk z klanu, úplně prázdný. Tito domorodci jsou potomci čínských mořeplavců. Živil je obchod s kokosy, a poté turistický ruch, na kterém velice zbohatli. Tyto kmeny stále ostrov vlastní, což je v některých věcech výhodné.
velký Buddha

Jaké pláže zde navštívit?

–          Chaweng
Toto je nejznámější a také nejnavštěvovanější pláž tohoto kouta světa. Hlavě v severní části ostrova se nachází mnoho hotelů a restaurací a turisty se to tu jenom hemží. Všude jsou kluby a bary, hraje tu hlasitá muzika a mladí lidé se sem chodí bavit. Nejkrásnější jsou zde svítání. Pokud sem zamíříte v létě, vydejte se na pláž za rozbřesku a obdivujte odliv.
–          Lamai
Druhá nejoblíbenější pláž Samui je Lamai. Je čistá, najdete tady mnoho sportovního vyžití, nachází se zde také restaurace a kavárny. Je klidnější než Chaweng, mnohem lepší pro rodiny s dětmi. Také jsou zde nižší ceny.
socha v Thajsku

Hotely, služby a gastronomie

Pokud si myslíte, že je Thajsko levné musíme vás zklamat – a také připravit vaši peněženku. Samui není nejlevnější z ostrovů, ale také to není úplně nejdražší. Ovšem ceny jsou zde mnohem větší než třeba v Chorvatsku či v Itálii, na české poměry. Nečekejte zde ráj na zemi, ale velice kvalitní dovolenou. Thajsko už dávno není plné utajených soukromých pláží. Všude jsou turisti. Co se jídla týče, ceny se pohybují až třikrát výše než u nás, ovšem pochutnáte si. Hotely volte podle toho, jestli chcete aktivní nebo klidnou rodinnou dovolenou.