Kolik vydělává hacker her

Člověk, který se přes dvacet let živil hackováním multiplayerových her, poskytl Americkému magazínu Vice, interview ve kterém popisuje své postupy. Podle jeho slov se u každé hry pro více hráčů dá najít nějaká skulinka v zabezpečení, na které se dá profitovat. 
 
Internetový svět je velmi nebezpečné prostředí, ale pro lidi se sníženou morálkou je to líheň finančních příležitostí. Jako první hru, kterou Manfred hacknul a udělal si z ní finanční byznys, byla Ultima Online
matrix a kódování
Manfred v letošním roce na hackerské konferenci Def Con chtěl demonstrovat před živým publikem jak během minut narušit ekonomickou část jedné z populárních MMO her. K živé demonstraci nakonec nedošlo, z důvodu povinnosti organizátorů provádět video záznam všech vystoupení. Takže aspoň máme zpověď člověk, který se skrývá pod přezdívkou Manfred a kterého vyzpovídal redaktor magazínu Vice.
vesmírná sonda na Marsu
Podvod ve virtuální realitě
Ve hře Dark of Camelot například Manfred využil chybu v přihlašování, díky které se mu podařilo zbohatnout tvořením kopií vzácných předmětů. Vše údajně začalo bez zištných důvodů již v roce 1997 na populárním titulu Ultima Online. V této době byly ještě běžné vytáčecí modemy a lidé hrající přes tento typ připojení velmi často končily jako snadná kořist hráčů s rychlím připojením. A kvůli frustrace způsobené častou smrtí se Manfred rozhodl pohrabat ve zdrojovém kódu, kde narazil na slabinu, která změnila poměr sil. Přišel totiž na způsob jak ostatním hráčům mazat nemovitosti a nahrazovat je za své. Jelikož mněla hra omezení v počtu vlastněných nemovitostí získal Manfred velmi užitečný zdroj.  
binární kódy na počítači
A tak se jednoho krásného dne rozhodl zkusit zpeněžit jeden z těchto snadno nabytých domů na portálu eBay, velkým překvapením byla pro něj transakce s výnosem 2 000 dolarů (téměř 50 000kč). A tak se z koníčku stal velmi výnosný počin. Po třech letech těžení zdrojů z Ultima Online mu začalo být prostředí až příliš uzavřené a přesedlal na jiné tituly.  Například Lord of the Rings, RIFT, Lineage 2, Shadowbane, Dark Age of Camelot, Age of Conan, Final Fantasy XI, Star Wars The Old Republic. Ve všech z těchto titulů se zadařilo najít skulinku, přes kterou se dalo přelévat peníze na Manfredův účet. Celkový obnos takto nepoctivě získaných peněz ale Manfred prozradit odmítl.

Kolik vydělává hacker her
4.5 (90.91%)11