Jak na odbavení online

Možná že si ještě někteří z vás matně vybavují doby, kdy cesta do méně či více vzdálených koutů začínala na letišti s povinným vystáním u fronty, kde vám pracovník zkontroloval a vyslechl si váš požadavek na místo k sezení a následně vytiskl a předal palubní vstupenky. Nejdůležitější bylo zakroužkování těch nejdůležitějších údajů, jako je čas nástupu do letadla, číslo vašeho sedadla apod. Poté vás nasměroval k pásové kontrole a poté již mohlo začít vaše cestovatelské dobrodružství a to, aniž by vám chyběla nejistota, co a jak na letišti dělat.
zavazadlo na zemi
Vzhledem k tomu, že se rozvíjí nové technologie, začala velká konkurence. Letenky totiž začaly být nabízeny na internetu za co nejlevnější ceny a to směřovalo k tomu, že letištní zaměstnance nahrazují samoodbavovací kiosky nebo nejrůznější mobilní aplikace. Jestliže se tedy budete v dnešní době dožadovat odbavení na přepážce, kde vás s radostí obsloužily usměvavé slečny, budete tak maximálně nasměrovaní na samoodbavovací kiosky. U nich ale nebudete necháni svému osudu napospas, jelikož podobně jako v supermarketech je pomoc na dosah, pokud se dostanete do situace, kdy nebudete vědět co a jak.
cestující na letišti
My vám ale doporučujeme se odbavit už mnohem dříve a to přes web letecké společnosti. Má to totiž velkou spoustu výhod. Jednou z nich je úspora času. Dále potom možnost vybrat si místo k sezení, možnost dokoupení si další doplňkové služby apod.
Pokud máte více než jen příruční zavazadlo, ani vy nemusíte zoufat. Na letišti totiž odevzdáte zavazadlo na drop – off přepážce, kde by fronta měla být výrazně menší než u odbavení klasického.
Online odbaveni je možné u většiny dopravců 24 – 72 hodin před odletem. Palubní vstupenky poté obdržíte e-mailem nebo si je stáhnete pomocí kódu.
Nevýhodou online odbavení je to, že nepůjde, pokud cestujete ve větší skupině. Více informací je možné zjistit na internetových stránkách dopravců.
I když online odbavení dokáže člověku ušetřit spoustu času, měli byste mít stále na paměti to, že je lepší dopravit se na letiště dříve, jelikož nikdy nevíte, jak velká fronta vás může potkat u pásové nebo bezpečností kontroly.
Na závěr bychom vám rádi popřáli cestování bez stresu a příjemný let.