Chcete-li chovat zvířata, nezapomeňte svůj pozemek vhodně ohradit

Ohradit svůj pozemek vhodnými ploty není nutné jen v případě, kdy jej chceme ochránit před nebezpečím či rizikem, které by mohlo plynout z okolí našeho pozemku jako jsou různí zloději, vandalové a jiné podvratné živly, ale také v případě, kdy by mohlo něco z našeho pozemku ohrozit naše okolí. A takovým rizikem pro naše sousedy, kolemjdoucí a ostatní veřejné i soukromé plochy a osoby bývají nejčastěji námi chovaná zvířata.

ploty

V tomto případě je potřebné mít na paměti, že za námi chovaná zvířata také plně odpovídáme čili pokud náš pes napadne někoho na ulici anebo pokud rozkope záhony na sousedově zahradě, bude to náš velký problém a bude to stejné jako bychom to udělali my sami. A žádné výmluvy na způsobené škody nepomáhají, zkrátka budeme muset všechno zaplatit, napravit či jinak urovnat, protože jsme neohrazením vlastního pozemku nijak nezamezili nežádoucímu chování zvířat.


A na takové případy je proto na místě myslet včas. Lepší než majetkové a finanční škody a také naše pošramocená pověst je podobným nehodám předejít. Nejlépe ještě před tím, než se rozhodneme si podobná zvířata pořídit. Nejednoho majitele totiž posléze překvapilo, čeho je jeho pes schopný. Ve výčtu škod zpravidla nechybí poničený trávník, rozkopané záhony, potrhané boty anebo rozbitý skleník či jiné předměty. Tím spíše, pokud si domů přivedeme malé rozverné štěně, které je ještě nutné vychovat a naučit ho správnému chování.

plot

A pokud jsme mu my sami ochotni ledacos odpustit, tak bychom neměli spoléhat na to, že to samé udělají naši sousedi. Tím spíše, když podobným problémům můžeme snadno předejít tím, že si svůj pozemek vhodně oplotíme. Tou nejlevnější variantou, která nám dobře poslouží je jednoduché pletivo, které můžeme doplnit o podhrabové desky, přes které už k sousedům nepronikne nic, ať už budeme chovat smečku psů anebo stádo ovcí.